Časté otázky

 ____________

 

Ako a kde si môžem objednať tovar?

 

Každý produkt je možné objednať si osobne v našej predajni, alebo formou emailovej komunikácie. Pri objednávaní si vyberiete typ a farbu poťahu, tvrdosť sedákov, určíte si rozmery, vyberiete nožičky a vzájomne si odsúhlasíme cenu a samotný termín dodania. Následne Vám bude podaná objednávka k uhradeniu zálohy.

Aká je dodacia doba?

Dodanie tovaru je 3 – 6 týždňov. Všetko závisí od dostupnosti zvoleného poťahového materiálu u našich dodávateľov.

Ako zaplatím za tovar?

 

Pri objednávke Vami zvoleného tovaru uhradíte zálohu vo výške 30% z celkovej ceny a pri dodaní zvyšných 70%.

 

Viete zabezpečiť dovoz tovaru?

 

Dovoz tovaru vieme zabezpečiť v rámci celého Slovenska, vrátane zahraničia.

Vyrábate sedačky a postele aj na mieru?

Všetky sedačky a postele v našej ponuke vyrábame presne na mieru podľa požiadaviek zákazníka. Sedačku si môžete vyskladať u nás do posledného detailu a urobiť z nej tak jedinečný kúsok nábytku vo Vašom domove. Dokážeme vyrobiť sedačku a posteľ aj podľa Vašej predlohy (obrázku), samozrejme, že na individuálne modely je dlhšia čakacia doba a cena zodpovedá nárokom na samotnú výrobu.

Aká je záručná doba?

Záruka na pevné časti sedačky (masívna kostra) sú 4 roky. Na poťahové látky je záruka 5 rokov, pokiaľ dodávateľ poťahového materiálu neuvedie inak. Pre štandardné kontinentálne a masívne postele platí záruka 5 rokov.

Prečo neuvádzate ceny k jednotlivým zostavám?

Každá sedacia súprava sa zákazníkovi navrhuje na mieru, preto v katalógoch nenájdete ceny. Môžete si vybrať rozmer sedačky, poťahový materiál, tvar, farbu a výšku nôh. Všetky tieto alternatívy vytvárajú neskutočné množstvo variácií, pričom každý prvok má vplyv na cenu.

Kožená alebo látková sedačka?

Ak idete kupovať novú sedaciu súpravu, určite sa ocitnete pred otázkou či kúpiť koženú alebo látkovú sedačku. Oba varianty majú svoje výhody, i nevýhody.

Látkové sedačky ponúkajú nespočetné množstvo materiálov, farieb, navyše pôsobia pohodlne a luxusne. S ich údržbou to tiež nie je až také tragické, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. V tejto dobe sú látky naozaj kvalitné a vyznačujú sa vysokou odolnosťou voči škvrnám, či vode.
Výhodou látkových sedacích súprav je najmä variabilita farieb, môžete si vybrať presne to, čo sa vám páči a hodí do interiéru. Sú veľmi pohodlné a na dotyk príjemné. Životnosť látkovej sedačky závisí od kvality poťahového materiálu, no určite sa nemusíte báť, že by vám vydržala krátko a zničila sa.
Za nevýhodu látkových sedačiek by sme mohli považovať usadzovanie prachu, zvieracích chlpov a dobré prostredie pre roztoče. Ak ju však pravidelne vysávate, nemáte žiadny problém. Sedačku môžete taktiež raz za rok či dva vytepovať a bude ako zo škatuľky.

Pre väčšinu ľudí je kožená sedačka značkou luxusu a elegancie. To, že koža pre niektorých ľudí pôsobí chladne, nemusí znamenať že je chladná aj v skutočnosti. Vlastnosťou pravej kože je prispôsobivosť teploty k priestoru, v ktorej sa nachádza. To znamená, ak máte v domácnosti nižšiu teplotu, nemôže očakávať, že sedačka bude teplejšia. Preto keď sedíte alebo ležíte na koženej sedačke, začne sa koža prispôsobovať teplote Vášho tela, čo má za následok príjemný pocit tepla. Neodporúča sa umiestňovať koženú sedačku blízko radiátora a priamemu slnečnému žiareniu, aby nedošlo k poškodeniu kože. Čistenie a ochrana kože je veľmi jednoduchá a taktiež veľmi dôležitá pre jej pevnosť, odolnosť voči opotrebeniu a stálosti farebného odtieňa, preto je potrebne kožu ošetrovať vhodnými prípravkami na ochranu a regeneráciu. Nevýhodou môže byť fakt, že kožená sedacia súprava sa môže pomerne jednoducho mechanicky poškodiť – poškriabať alebo rozrezať. A jej oprava je v tomto prípade náročnejšia ako pri látkovej sedačke. Pri kúpe kvalitnej koženej sedačky musíte taktiež počítať s vyššou cenou, ktorá sa však odrazí v jej dlhšej životnosti.
Nech sa už rozhodnete akokoľvek, tak myslite na to, že investujete do sedačky na niekoľko rokov. Vaše rozhodnutie si dobre premyslite a vyberte si druh sedačky, ktorý bude najviac vyhovovať vám a vašej rodine.

V čom sa Vaše produkty líšia od iných konkurenčných výrobkov?

Kostry sedacej súpravy sú vyrobené z pevného bukového dreva, ostatné komponenty sú používané a vyberané so zreteľom na kvalitu, ktorá by mala byť všade a vždy prvoradá. Lepením studenej peny sa zvyšuje komfort sedenia a výber kvality sedenia si má možnosť každý zákazník vyskúšať osobne v našej predajni. Zároveň kúpou našich produktov podporujete slovenskú výrobu, ktorou sa prezentujeme.