EFFICIENCY® 5 rokov záruka – Poťahové materiály pre užívateľsky prívetivé interiéry.

Jednoduché čistenie
Škvrny bežnej domácnosti, ako sú káva, tuk, čokoláda alebo džús je možné ľahko odstrániť čistou handričkou s trochou mydlovej vody. Odsajete tekutinu papierovým obrúskom. Pripravíte si roztok vody s mydlom a znečistené miesto postriekate. Jemne odstránite škvrnu krúživými pohybmi čistou handričkou a vytriete poťah do sucha. Pre najlepší výsledok je možné všetky materiály Efficiency® prať na 30° bez obavy o zrazenie materiálu či straty farieb.

Odolnosť
Materiály používané pre látky Efficiency® majú vynikajúcu odolnosť proti opotrebovaniu a dlhodobo si zachovávajú estetickú kvalitu. Všetky materiály Efficiency® sú technicky vyspelé a spĺňajú požiadavky aj tých najnáročnejších domácností.

Ekológia
Tkaniny Efficiency® používajú bezpečné, nezapáchajúce a nečistoty odpudzujúce materiály, ktoré zaisťujú hygienickú a pohodlnú domácnosť. Pri výrobe Efficiency® materiálov spotrebujeme menej zdrojov, znižujeme produkciu odpadu a minimalizujeme emisie CO2. Materiály označené Efficiency® majú certifikát ISO 14001 týkajúcej sa environmentálneho manažmentu. Management životného prostredia znižuje vplyvy činností organizácie na životné prostredie.

Čo je Efficiency®?
Efficiency® je registrovaná kvalitatívna značka, ktorá ponúka spotrebiteľom dlhodobú záruku čistého a krásneho sedenia. Materiál Efficiency® je 100% užívateľsky prívetivý produkt, ktorý rešpektuje prírodu, ako aj životné prostredie domov a interiérov.

Efficiency®
Materiály Efficiency® sú navrhované a vyrábané v EÚ v súlade s Európskymi normami o ochrane životného prostredia a pracovnoprávnymi predpismi.

Norma Ford BN 112-08 / 05
Schopnosť čistenia tkanín Efficiency vychádza z normy automobilky Ford, ktorá určuje metódy čistenia poťahov sedadiel a vnútorného čalúnenia automobilov. V spolupráci s medzinárodným inštitútom testovania LEITAT bola táto norma upravená na podmienky čistenia čalúneného sedacieho nábytku v interiéroch. Uvedená norma posudzuje odstrániteľnosť znečistenia tkanín tukom, kečupom, pomarančovým džúsom, kávou, guličkovým perom, nepermanentnými fixkami (na báze vody), pastelkami, voskovkami s prachom na stupnici 1 (najhoršie) až 5 (najlepšia). V kategórii EFFICIENCY môžu byť zaradené iba tie materiály, ktoré spĺňajú uvedenú normu a výsledky testov dosahujú minimálne 3. – 4. stupňa.